Kategorie:

Karty kredytowe dla małych firm: Co może pójść źle?

Avatar
Opublikowane przez admin

Nie każdy z nas posiada kapitał osobisty lub inwestorów potrzebnych do całkowitego sfinansowania swojej małej firmy. Oznacza to konieczność pożyczenia pieniędzy, zazwyczaj w formie pożyczki dla małych firm lub karty kredytowej dla małych firm, która może sfinansować codzienną działalność firmy.

Karta kredytowa dla firm może pomóc firmie w ustanowieniu zdolności kredytowej, co z kolei może pomóc w zabezpieczeniu przyszłego finansowania, a także może być dobrym sposobem na uniknięcie mieszania się długów osobistych i biznesowych. Ale korzystanie z karty kredytowej dla małych firm może być również ryzykowne. Oto spojrzenie:

Karta biznesowa, kredyt osobisty i odpowiedzialność

Nawet jeśli otrzymujesz kartę dla swojej małej firmy, banki nadal będą korzystać z Twojego osobistego wyniku kredytowego przy ocenie Twojego kredytu. Dlatego Twój osobisty wynik kredytowy może się pogorszyć, gdy będziesz ubiegać się o kartę kredytową dla firmy. Podobnie, jeśli nie wywiążesz się ze spłaty karty kredytowej dla małej firmy, saldo i informacje o odstępstwach mogą zostać dodane do Twojego osobistego raportu kredytowego, co oznacza, że Twój wynik może spaść, jeśli firma ma duże saldo i/lub brakuje jej płatności.

Ponadto, prawdopodobnie będziesz osobiście odpowiedzialny za zadłużenie na karcie kredytowej dla małych firm. Jeśli firma nie jest w stanie spłacić swojego salda lub nie wywiązuje się ze zobowiązań, właściciel firmy może nadal być osobiście odpowiedzialny za dług. Ponadto, jeżeli agencje inkasenckie będą domagać się spłaty zadłużenia, może to również spowodować szkody w twoim osobistym raporcie kredytowym, ze względu na osobistą gwarancję, którą złożyłeś przy ubieganiu się o kartę i jej akceptacji.

Limity i wyłączenia

Karty kredytowe dla małych firm często mają wyższe limity kredytowe, co znów może być błogosławieństwem i przekleństwem. Większe linie kredytowe mogą pozwolić Tobie i innym pracownikom na dokonywanie wydatków w razie potrzeby, ale mogą być ryzykowne, gdy zbyt wielu pracowników ma dostęp do karty i środków. Jeśli planujesz, aby inni pracownicy korzystali z karty biznesowej, upewnij się, że ustaliłeś indywidualne limity kredytowe dla każdego pracownika, aby pomóc śledzić i zarządzać ich wydatkami bardziej efektywnie.

W 2009 roku Kongres uchwalił Credit Card Accountability Responsibility and Disclosure Act (CARD Act), który zapewnił konsumentom ochronę przed niektórymi mniej skrupulatnymi zachowaniami firm oferujących karty kredytowe. CARD Act zakazał naliczania opłat w dwóch cyklach, jednostronnego podwyższania APR i niektórych opłat, ale tylko dla konsumentów. Niestety, ustawa ta nie ma zastosowania do kart kredytowych dla firm, więc upewnij się, że dokładnie przeczytałeś swoją umowę kredytową.

Pod wieloma względami karty kredytowe dla małych firm przynoszą te same korzyści, co karty kredytowe dla osób prywatnych: dostęp do pieniędzy w razie potrzeby i możliwość zbudowania dobrego ratingu kredytowego. Ale często wiążą się one z takim samym, a nawet dodatkowym ryzykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *