Kategorie:

Składasz wniosek o patent? USPTO oferuje pomoc

Avatar
Opublikowane przez admin

Jak już mówiliśmy wcześniej, patenty mogą być istotne dla Twojego małego biznesu. Poza ochroną twoich wynalazków i pomysłów, patenty mogą dodać wartości twojemu biznesowi dla inwestorów lub ewentualnej przyszłej sprzedaży. A jednak wielu przedsiębiorców i właścicieli małych firm nie składa wniosków patentowych w obawie, iż proces ten jest zbyt skomplikowany.

Ale Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych dąży do zmiany tego postrzegania i rzeczywistości związanej z ubieganiem się o ochronę patentową. Oto jak:

Pro Se

USPTO rozpoczęło w 2014 roku Program Pomocy Pro Se, mający na celu pomoc w zgłoszeniach patentowych dla osób przechodzących przez ten proces bez prawnika. (Pro se w języku łacińskim oznacza „dla siebie” lub „we własnym imieniu”, a prawnie odnosi się do osób bez reprezentacji prawnej lub reprezentujących siebie). Program Pro Se ma na celu zapewnienie praktycznych informacji i zasobów osobom zgłaszającym patenty pro se, począwszy od materiałów edukacyjnych na temat patentów i elektronicznego składania zgłoszeń, a skończywszy na bezpośredniej pomocy w biurach USPTO w Wirginii.

Według Kathy Matecki, dyrektor Centrum Technicznego 3600 USPTO, program oferuje również zwiększoną interakcję pomiędzy egzaminatorem a zgłaszającym:

„…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *