Kategorie:

Top 5 porad prawnych dotyczących nazewnictwa małej firmy

Avatar
Opublikowane przez admin

Czy mała firma o innej nazwie odniosłaby taki sam sukces? Jeśli chodzi o nazewnictwo firmy, musisz myśleć o wszystkim, od tego, jak ta nazwa będzie wyglądać z ładnym logo do tego, jak będzie rezonować z klientów i klientów. Masz też pewne względy prawne.

Od włączania i znaków towarowych do adresów URL stron internetowych, oto niektóre z naszych najlepszych porad prawnych dla nazwania małej firmy, z naszych archiwów:

1. 5 rozważań przy wyborze nazwy firmy

Możesz już mieć nazwę w umyśle, a może miałeś nazwę, zanim nawet miał biznes plan. Tak czy inaczej, oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć, zanim zrobisz to oficjalnie.

2. Co to jest fikcyjna nazwa firmy?

Być może myślisz sobie: „Nie, moja nazwa firmy jest bardzo realna”. Ale fikcyjne oświadczenia biznesowe to deklaracje, że Twoja nazwa firmy nie jest taka sama jak Twoja prawdziwa nazwa. Na przykład, jeśli otwierasz Super Duper Widgets i nazywasz się John Smith, technicznie rzecz biorąc, złożysz oświadczenie, w którym zadeklarujesz, że prowadzisz działalność gospodarczą jako (DBA) nazwa Twojej firmy.

3. Co zrobić, jeśli inna firma używa Twojej nazwy?

Twoja nazwa jest Twoją marką i chcesz, aby się wyróżniała. Więc co się stanie, jeśli ktoś inny zacznie jej używać? Możesz chronić swoją nazwę firmy, rejestrując ją w państwowym lub federalnym urzędzie ds. działalności gospodarczej, a także rejestrując nazwę jako znak towarowy.

4. Czy firma powinna zmienić swoją nazwę po złych wiadomościach?

Isis była doskonale dobra nazwa, dla ludzi i firm, aż do niedawna. Więc kiedy nazwa firmy staje się tak toksyczna, że rani twoją dolną linię, powinieneś po prostu przełączyć go w górę?

5. Co zrobić, jeśli ktoś przejmie nazwę domeny internetowej Twojej firmy?

Nazwa Twojej firmy znajduje się nie tylko na drzwiach wejściowych – teraz jest również na cyfrowych. A nie chcesz, aby potencjalni klienci i zleceniodawcy byli zdezorientowani. Jak więc chronić adres URL swojej firmy?

Jeśli masz więcej pytań prawnych dotyczących nadawania nazwy małej firmie lub zmiany jej nazwy, skontaktuj się z lokalnym prawnikiem biznesowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *