Kategorie:

Georgina Chapman wciąż milczy na temat przyszłego rozwodu z Harveyem Weinsteinem

Avatar
Opublikowane przez admin

Georgina Chapman wciąż milczy na temat przyszłego rozwodu z Harveyem Weinsteinem

Minęły już ponad dwa miesiące odkąd oskarżenia o napaść na tle seksualnym i molestowanie Harveya Weinsteina zaczęły wypływać na powierzchnię. Od czasu, gdy pierwszy oskarżyciel wystąpił, prawie 100 kobiet, w tym jedne z najbardziej znanych aktorek w kraju, oskarżyło hollywoodzkiego producenta o niewłaściwe zachowania seksualne. Niektóre z tych zarzutów dotyczą drobnych przypadków molestowania, podczas gdy inne malują ciemniejszy obraz, obejmujący wymuszony gwałt. Georgina Chapman, żona Weinsteina, z pewnością rozważa złożenie pozwu o rozwód z okrytym hańbą mężem. Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy Chapman milczała i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że wkrótce złoży pozew o rozwód.

Co mogłoby skłonić Georginę Chapman, lub kogoś w jej sytuacji, do przedłużania tego, co nieuniknione? Dlaczego małżonek, w obliczu tak przytłaczających dowodów i informacji o niewłaściwym postępowaniu, miałby zwlekać z wniesieniem pozwu o rozwód? Jest kilka prawdopodobnych powodów wahania Chapman.

Czeka, by zobaczyć, co się wydarzy

Weinsteinowi nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów za rzekome nadużycia seksualne. Dzieje się tak częściowo dlatego, że wiele z jego oskarżycielek opowiedziało o nadużyciach seksualnych, które miały miejsce dziesiątki lat temu. Kalifornia nakłada przedawnienie dla przestępstw seksualnych, które w większości przypadków wynosi 10 lat. Oznacza to, że Weinstein nie może być ścigany za czyny przestępcze, które miały miejsce ponad 10 lat temu. Inne zarzuty wobec Weinsteina, które nie uległy przedawnieniu, są obecnie badane i mogą doprowadzić do postawienia formalnych zarzutów karnych.

Chapman być może czeka, by zobaczyć, jakie, jeśli w ogóle, zarzuty zostaną postawione Weinsteinowi. Pozwoli jej to lepiej zrozumieć, czego może się spodziewać w trakcie rozwodu. Jeśli Weinstein zostanie oskarżony i/lub skazany za przestępstwo, Chapman może wykorzystać to jako dźwignię do zabezpieczenia lepszych warunków rozwodu. Obejmuje to zabezpieczenie wyłącznej opieki nad dzieckiem, które dzieli z Weinsteinem.

Rozwód będzie skomplikowany

Chapman i Weinstein są milionerami na własnych prawach. Razem posiadają majątek małżeński, który jest wręcz niewiarygodny. Rozwód wiąże się z przyznaniem, alokacją i w końcu podziałem majątku małżeńskiego. W Kalifornii, oboje małżonkowie są uprawnieni do połowy majątku małżeńskiego. Chapman i Weinstein zawarli jednak intercyzę. Warunki zawarte w tej umowie zastąpią wszelkie ogólne prawo kalifornijskie dotyczące podziału ich majątku.

Oprócz tego, że para posiada ogromny majątek małżeński, ma również miejsca zamieszkania i powiązania prawne z wieloma stanami. Oznacza to, że prawo rozwodowe każdego stanu może odegrać rolę w ich postępowaniu rozwodowym. Każdy stan ma swoje unikalne prawa i Chapman będzie musiała upewnić się, że jej prawnicy mogą poruszać się po tym procesie z zaufaniem. Ustalenie, które prawo państwowe jest najbardziej korzystne, może zająć trochę czasu.

Może zbierać dowody

Jeśli Chapman obawiała się, że lojalność Weinsteina może się rozejść w trakcie ich małżeństwa, mogła nalegać na umieszczenie klauzuli „złego chłopca” lub „niewierności” w intercyzie. Klauzula zdrady zasadniczo karze jednego z małżonków za zdradę w trakcie trwania małżeństwa. Chapman może potrzebować twardych dowodów na to, że Weinstein zdradzał ją podczas trwania ich małżeństwa. Im więcej informacji posiada, tym silniejsza będzie jej sprawa, więc może nie spieszyć się z zebraniem wszystkich dowodów, jakie uda jej się znaleźć.

Ona już negocjuje warunki rozwodu

To, że Chapman nie złożyła formalnego pozwu o rozwód nie oznacza, że nie negocjuje warunków ich rozstania. W rzeczywistości, Chapman została zauważona na zakupach dla adwokatów rozwodowych krótko po tym, jak pojawiły się informacje o Weinsteinie. Zamiast walczyć o wszystko na oczach opinii publicznej, Chapman może chcieć poskładać wszystkie elementy układanki prywatnie. Może mieć informacje o Weinsteinie, które zaszkodziłyby mu publicznie. Może być w stanie wykorzystać te informacje do wynegocjowania lepszych warunków za zamkniętymi drzwiami.

Rozwód to skomplikowany proces i nie należy się z nim spieszyć. Chapman prawdopodobnie nie spieszy się, aby upewnić się, że wyjdzie z małżeństwa z Weinsteinem z większością majątku małżeńskiego i korzystnym układem opieki nad dziećmi. Wie, że rozwód będzie prawdopodobnie kwestionowany przez Weinsteina na każdym kroku i stanie się źródłem wielu publicznych debat. W związku z tym nie spieszy się i dba o to, by wszystko odbyło się jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *