Szczoteczki soniczne są w tej chwili jednymi z najbardziej popularnych szczoteczek dostępnych na rynku. Różnią się one od tradycyjnych szczoteczek elektrycznych sposobem, w jaki porusza się włosie. Porusza się ono około 31 tysięcy razy w ciągu minuty i czyści skutecznie przestrzenie międzyzębowe. Szczoteczki tego typu, dzięki specyficznemu ruchowi i wyprofilowanym końcówkom są niezwykle dokładne i nieinwazyjne. Nie wycierają nadmiernie szkliwa oraz nie prowadzą do recesji dziąseł.

cxz

Jak działają szczoteczki soniczne?

Włosie szczoteczek jest wprowadzane w bardzo szybki ruch za pomocą fal dźwiękowych. Drgania generują powstawanie bąbelków – wody, pasty lub śliny. Wnikają one w przestrzeń między zębami i usuwają znajdujące się tam bakterie.

mnb

Zalety szczoteczek sonicznych

Najważniejszą zaletą szczoteczek sonicznych jest fakt, iż ich mechaniczne działanie trafia w miejsca trudnodostępne dla zwykłych szczoteczek. Wypełniają więc dodatkowo funkcje nici dentystycznej. Nie usuwają też tak dużo płytki nazębnej jak tradycyjne modele. Wynika to z tego, że aby dokładnie wyczyścić zęby nie musimy szczoteczki sonicznej dociskać do nich. Są one świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób posiadających wrażliwe dziąsła.

Kolejną, dużą zaletą tych szczoteczek jest posiadanie swoistego czasomierza. Co 30 sekund pojawia się bowiem sygnał dźwiękowy informujący o tym, że należy zacząć czyścić kolejną ćwiartkę uzębienia. Jest to dobra opcja zwłaszcza w przypadku dzieci, którym niejednokrotnie nie chce się codziennie rano i wieczorem myć zębów. Szczoteczki te są również niezwykle ciche.

Dobre opinie szczoteczek sonicznych

Szczoteczka soniczna zdążyła już zdobyć spore zaufanie u stomatologów, którzy rekomendują je często swoim pacjentom. szczególnie tym cierpiącym na choroby przyzębia oraz będącym po leczeniu protetycznym i zabiegach implantacji. Przy ich wyborze, jak zawsze, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania.

oiuyt

Jak działają szczoteczki soniczne?