Większości z nas, nasiona marihuany kojarzą się z kupowanym na nielegalnym rynku narkotykiem, który odurza i uzależnia. Z tego powodu głównie, większość osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że nasiona te mogłoby być z powodzeniem stosowane w medycynie. Tak właśnie, coraz częściej dzieje się poza granicami naszego kraju. Wiele najnowszych badań, dowiodło bowiem, że pewna odmiana marihuany jest bardzo skuteczna w walce z nowotworami. Chodzi tu oczywiście o część, która jest pozbawiona substancji psychoaktywnej, która ma za zadanie odurzenie sięgających po nią osób i spowodowanie zaburzenia świadomości.

Medycyna nie do końca alternatywna

Lecznicza marihuana, zawiera cenne oleje CBD, które zawierają korzystne składniki, wspierające terapię antynowotworową. Z całą pewnością jednak, kuracja ta nadal jest trudno dostępna na rynku. Wiąże się to, przede wszystkim z obawami o całkowite bezpieczeństwo stosowania tej innowacyjnej metody w przypadku chorych pacjentów. Coraz częściej jednak, słyszy się, że w naszym kraju rozważa się możliwość, produkcji marihuany na legalnym rynku, która byłaby wykorzystywana właśnie do celów medycznych. Dzięki temu, moglibyśmy skuteczniej, aniżeli dotychczas walczyć z nowotworami mózgu, odmianami padaczki, które są odporne na działanie środków farmakologicznych, a także ze stwardnieniem rozsianym, na które choruje coraz więcej osób. Objawy tych chorób, mogłyby być skutecznie łagodzone, właśnie poprzez stosowanie nasion marihuany.2

 

Oficjalne badania potwierdzające skuteczność medycznej marihuany

Ponadto, istnieją już badania, które potwierdzają, że ta innowacyjna metoda, mogłaby zahamować postęp choroby, a tym samym znacznie poprawić jakość życia chorego. Z całą pewnością więc, warto rozważyć wprowadzenie na rynek medyczny, możliwości leczenia, które poza granicami kraju stosuje się coraz częściej. Dzięki nim, szansa na zatrzymanie postępu choroby, byłaby jak najbardziej realna.

Nasiona marihuany – nowoczesna medycyna