10

Prawdopodobnie każdego, kto regularnie korzysta z komputera spotkała sytuacja, w której jego sprzęt uległ awarii. W takich sytuacjach niestety bardzo często jesteśmy kompletnie bezradni. Wydawać by się mogło, że komputery są dziś tak wszechobecne, że każdy zna się na nich doskonale. Okazuje się jednak, że co prawda prawie każdy, wliczając dzieci oraz starszych ludzi, umie korzystać z komputera, jednakże mało kto potrafi go naprawić. Dlatego też istnieją firmy które zajmują się naprawą komputerów. Istnieje również coś takiego jak pogotowie komputerowe.

Czym różni się pogotowie komputerowe od firm naprawiających komputery?6

Różni się ono tym od tradycyjnych firm, które naprawiają komputery, że pracuje przez cały tydzień, najczęściej 24 godziny na dobę. Dzięki temu pogotowie komputerowe warszawa ma dużą przewagę nad innymi firmami, które oferują naprawę usterek w komputerach. Przecież w sytuacji, gdy dzięki pracy przy komputerze zarabiamy pieniądze, nie mamy czasu czekać na naprawę. W takich sytuacjach nie ma innego wyjścia, jak tylko wezwanie pogotowia komputerowego. Przede wszystkim w sytuacjach, gdy awaria ma miejsce w późnych godzinach nocnych, czy też w weekendy, pogotowie komputerowe jest nieocenione.

Pomoc znajomych może nie wystarczyć

Wielu z nas ma znajomych, czy też nawet przyjaciół, którzy dobrze znają się na informatyce. Tym nie mniej, w weekend, a także w środku nocy, często mogą oni nie być w stanie nam pomóc. Pogotowie komputerowe natomiast zawsze jest na posterunku. Ponadto, pomoc znajomych rzadko jest zupełnie bezinteresowna. Często mamy obowiązek odwdzięczenia się znajomemu, który naprawił nam komputer. Nie warto więc zwykle korzystać z pomocy znajomych, gdy dostępne jest pogotowie komputerowe. Cena za usługi świadczone przez pogotowie komputerowe zwykle nie jest wygórowana. Oczywiście zależy ona jednak od tego, ile pracy będzie trzeba włożyć w naprawę konkretnej usterki.

Pogotowie komputerowe – nietypowa usługa.