Czy Twoja pociecha też ma problem z myciem ząbków? Reaguje marudzeniem, krzykiem a może nawet i płaczem? Trzeba szybko znaleźć na to jakąś radę.
Każdy wie, że najlepszym sposobem na naukę u dzieci jest zabawa. Wtedy przyswajają nową wiedzę i obowiązki najszybciej i najłatwiej. Może zamiast nudnego mycia zębów, czas na bajkę o złej czarownicy Próchnicy? Trzeba znaleźć sposób, żeby dziecko zaciekawić, zainteresować, uruchamiając przy tym jego wyobraźnie.

adhahahah

Przyjemne szczotkowanie zębów.

Wtedy szczotkowanie zębów stanie się czymś przyjemnym, wręcz niezwykłym i skończy się marudzenie a pojawi piękny, biały uśmiech.
Dobrym sposobem są też szczoteczki elektryczne dla dzieci. Bardzo dokładnie myją zęby, są przy tym niezwykle delikatne i zupełnie bezpieczne. Ponadto to niezwykle ciekawa wręcz alternatywa dla starej, zwykłej i nudnej szczoteczki. Gwarantuje, że elektryczną szczoteczką dzieci będą chciały same myć zęby, bez pomocy mamy czy taty. Poczują się wtedy prawie jak dorośli. Zero marudzenia i płaczu. Sama przyjemność patrzeć jak nasza pociecha dba sama o swoje zdrowie, pod naszym czujnym okiem.

herhreq

Dbajmy o swoją jamę ustną.

Nie ma co więcej ukrywać, bardzo ważnym jest zadbać o higienę jamy ustnej jak najwcześniej, najlepiej już u małego jeszcze dziecka. Ponadto wyrabianie zdrowych nawyków jest również bardzo ważne i niezwykle wręcz potrzebne. Wszystko co zostaje wyniesione z domu rodzinnego bardzo głęboko zakorzenia się w psychice człowieka. Ważne jest by nauczyć go obowiązkowości, odpowiedzialności i troski o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Na pozór prozaiczna czynność, którą wykonuje każdy czyli mycie zębów, jest poniekąd pierwszą lekcją daną przez rodziców. Dlatego jeśli ułatwić nam ja mają szczoteczki elektryczne dla dzieci, to dlaczego nie warto spróbować już dziś? Jednak przede wszystkim zadbamy o zdrowie naszych pociech, które jest przecież dla nas najważniejsze.

Zdrowe nawyki od najmłodszych lat.