Naturalne suplementy diety stosowane były od lat. Już w dawnych Chinach sięgano po różnorodne kropelki, syropy, pastylki czy tabletki, które wykonane były z całkowicie naturalnych, roślinnych substancji. Dziś, wielu Polaków również chętnie sięga po takie witaminy i minerały, które mają pomóc w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia organizmu a nawet wspomóc leczenie niektórych schorzeń. Czy warto je brać? Jakie i dla kogo są odpowiednie? W jakiej formie najlepiej je przyjmować i gdzie je warto kupować? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Co to jest właściwie suplement diety?

Polskie prawo uregulowało definicję suplementu diety w Ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r. oraz Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, iż: „Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczy lub złożony…”.

2. Właściwości suplementów diety

Suplementy diety mają za zadanie uzupełnić niedobory diety w określone substancje. Najczęściej w organizmie człowieka brakuje takich substancji jak np. selen, jod, cynk, potas, żelazo, miedź, błonnik, magnez, kwasy omega-3 czy witaminy takie jak C, B, D3 czy E. Brak poszczególnych witamin i minerałów może prowadzić między innymi:
do braku motywacji, wypadania włosów, braku apetyty, pogorszenia się wyników krwi, łuszczenia skóry, brak koncentracji czy ogólnego pogorszenia zdrowia lub pojawienie się konkretnych chorób. W takich przypadkach suplementacja jest nieodzownym elementem. Suplementy calivita zostały stworzone przez producentów tak, by walczyć z powyższymi dolegliwościami w całkowicie naturalny sposób.

Sprawdż ofertę na: https://najlepszesuplementy24.pl/

Czy warto stosować naturalną suplementację