Współcześni rodzice mają bardzo wiele udogodnień, o których nie śniło się rodzicom małych dzieci jeszcze 20 czy 30 lat temu. Tak bardzo wygodne są na przykład pieluszki jednorazowe, których nie trzeba prać. Mimo to pieluszki wielorazowe zyskują ostatnio na popularności.

Dlaczego powraca moda na pieluszki wielorazowe?

Powrót mody na pieluszki wielorazowe z pewnością związany jest ze wzrastającą świadomością ekologiczną wśród młodych ludzi. Zdają sobie oni sprawę z tego, jak bardzo naszą planetę zanieczyszczają pieluchy jednorazowe. Często wybierają zatem pieluszki wielorazowe, które można na przykład oddać do prania w specjalnych pralniach, które robią to w bardziej ekologiczny sposób. Dla rodziców, dla których liczy się nie tylko dobro ich dzieci, ale też dobro naszej planety, takie działania są bardzo ważne.

Względy zdrowotne pieluszek wielorazowych

Pieluchy wielorazowe bywają również używane po prostu ze względów zdrowotnych. W naszym społeczeństwie wzrasta bowiem liczba dzieci z różnego rodzaju problemami skórnymi, z których najbardziej dokuczliwe jest atopowe zapalenie skóry. Często na AZS polecane są właśnie pieluszki wielorazowe, które pozytywnie wpływają na skórę dziecka, dzięki czemu jest ona rzadziej odparzona i zaczerwieniona. Wielu rodziców zaniepokojonych stanem skóry maluszków, przerzuca się zatem na pieluszki wielorazowe, aby sprawdzić, czy to w jakikolwiek sposób im pomoże. Eksperyment często jest udany, a bawełniane pieluszki tetrowe lub flanelowe, albo trochę droższe pieluszki z tkaniny bambusowej, na stałe wchodzą w użycie.

Dlaczego powraca moda na pieluszki wielorazowe?