Zapewniając dziecku dobry i zdrowy sen, musimy zdać sobie sprawę, że nie chodzi tu tylko o ładną i kolorową pościel, łóżeczko przystosowane dla dzieci ale także o zdrowy materac. Materace dla dzieci nie muszą być wygodne, mogą być twarde i właśnie dzięki temu doskonale stabilizują cały dziecięcy kręgosłup. Dziecko bardzo szybko przyzwyczai się o tego rodzaju materaca.

OD POCZĄTKU

Zaczynając swoje życie, noworodek bardzo dużo czasu spędza w pozycji leżącej w łóżeczku. Kręgosłup tak małego dziecka jest bardzo delikatny ale i bardzo giętki. Trudno jest go w tym wieku ustabilizować. Jednak wybierając już w tym momencie odpowiedni materac dla naszego dziecka, możemy mieć pewność, że zapobiegniemy wielu chorobom kręgosłupa w przyszłości. Nam rodzicom wydaje się, że twardy materac jest bardzo niewygodny dla maluszka, ale dziecko, które nie zna materaca miękkiego od razu przyzwyczai się do twardego.

CO PÓŹNIEJ

Dzieci starsze powinny spać na materacu, który od początku jest ich. Oznacza to, że gdy dziecko nam urośnie i zmieni się jemu łóżko, to o razu otrzymuje materac nowy. Materace przystosowują się do danego ciała dziecka i w przypadku gdy dziecko odziedziczy materac po starszym rodzeństwie, będzie spać na niewygodnym i niezdrowym, odkształconym materacu.
Materace dziecięce są wykonane z bardzo dobrych materiałów, mają specjalne atesty. Ich głównym zadaniem jest chronić, od początku życia, kręgosłup człowieka.

Sprawdź nasze materace: https://badumshop.com/pl/14-materace

Niewygodne ale zdrowe