Czas karmienia dziecka jest dla każdej matki bardzo stresujący. Wkładki laktacyjne mają pomóc kobiecie w tym ciężkim okresie i zwiększyć komfort podczas karmienia dziecka piersią. Czym jest ów przedmiot higieniczny?

Jak działają wkładki laktacyjne?

 

Dzięki założeniu wkładki laktacyjnej chłonna bawełna, z której wkładka jest stworzona, wchłania mleko, które wypływa z piersi kobiety w początkowym okresie karmienia i tym samym przyczynia się do silnego dyskomfortu i nieestetycznego wyglądu. Wkładki laktacyjne dzielimy na jednorazowe i wielorazowe. Początkowo popularne były te pierwsze ze względu na to, iż materiał z nich wykonany bardzo szybko się niszczył, śmierdział, bądź po prostu sztywniał. Tym samym po zużyciu wymagały wymiany. Jednakże technika przyczyniła się do stworzenia nowego rodzaju – są to wkładki laktacyjne wielorazowe. Wykonane się one z materiału, który można prać, dzięki czemu każdorazowo nie trzeba kupować wkładki jednorazowej. Należy pamiętać o tym, aby kupując wielorazowe wkładki laktacyjne zwracać uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane, a także na inne elementy, takie jak: kolor, kształt, czy nawet cena (tańsze wkładki laktacyjne wielorazowe są na ogół – choć nie zawsze – gorszej jakości). Zalet tego typu wkładek jest wiele: z racji wielorazowego użycia nie trzeba wydawać tak dużej ilości pieniędzy, a na dodatek są znacznie bardziej pro-środowiskowe. Dodatkowo, z racji nastawienia na wielorazowy użytek, nie ulegają one tak łatwo zniszczeniu. Istnieje też duży wybór w kwestii materiałów.

A jakie wady mają wielorazowe wkładki laktacyjne? Z pewnością są one, mimo wszystko, nieco mniej higieniczne – szczególnie, jeżeli zostały kupione po taniości oraz z materiałów niskiej jakości. Dodatkowo, generują dodatkowy obowiązek w postaci konieczności ich prania. Nie jest to komfortowe, trzeba bowiem każdorazowo pamiętać o tym, aby włożyć ją do pralki.
Ostatecznie, wybór w powyższej kwestii zawsze zależy od indywidualnych predyspozycji konsumentki.

Te artykuły znajdziesz na https://pupus.pl/pol_m_DLA-MAMY_Wkladki-laktacyjne-370.html

Trudny czas karmienia – Wkładki Laktacyjne