Urządzenia do mycia podłóg mogą mieć bardzo zróżnicowaną konstrukcję. Niektóre z nich są prawdziwymi molochami z własnym, samojezdnym napędem. Z kolei inne mają charakter bardziej mobilny, preferowany w małych domach i mieszkaniach.

Mobilne urządzenie do mycia podłóg – co je wyróżnia?

1. Znacznie mniejszy rozmiar – maszyna czyszcząca do zastosowań domowych nie tylko jest mniejsza, ale również posiada bardziej jednolitą bryłę. Efekt ten pozwala na umieszczenie jej w każdym wnętrzu, tuż obok innych, istotnych elementów wyposażenia pomieszczenia.

2. Mniejsza pojemność baterii – choć na pierwszy rzut oka nie jest to zaletą, to jednak rozwiązanie to sprawdzi się na małych powierzchniach. Podczas gdy duże maszyny posiadają akumulatory o łącznej pojemności sięgającej nawet kilkuset Ah, kompaktowe rozwiązania dla domu i mieszkania pozwalają na maksymalnie 30 – 60 minut nieprzerwanej pracy, co zupełnie wystarczy na oczyszczenie całej jadalni lub nawet bardzo dużego salonu.

3. Odpowiednio dobrany środek ciężkości – duże maszyny czyszczące, z racji swojej objętości i odpowiednich rozmiarów, gwarantują maksymalny docisk szorowarki do powierzchni podłogi. W przypadku urządzeń domowych, siła ciężkości została tak rozplanowana, by pomimo niewielkich rozmiarów, móc uzyskać podobny efekt. Odpowiedni docisk uzyskuje się tu również poprzez zminimalizowanie powierzchni szczotek.

4. Lekkość pracy – urządzenie myjące podłogi (w zastosowaniach domowych) to przede wszystkim niebagatelna lekkość pracy. Wystarczy lekkie prowadzenie, by szybko i sprawnie móc poruszać się po każdej powierzchni, również tej trudno dostępnej. Co ważne, lekkość tą uzyskuje się pomimo dociążenia, o którym piszemy w powyższym punkcie.

Podsumowując, lekkie i przenośne urządzenia do mycia podłóg to bardzo ciekawa część naszej oferty, która jest skierowana zwłaszcza do osób, które szukają optymalnych i kompaktowych rozwiązań do domu a także małego biura. Prezentowane przez nas wyroby gwarantują szybką i wydajną pracę, bez konieczności uczenia się skomplikowanej obsługi.

Więcej dowiesz się na: https://www.haerson.pl/maszyny-czyszczace.html

Cechy charakterystyczne przenośnego urządzenia do mycia podłóg