Od małego dziecka pasjonowały mnie podróże i odkrywanie ciekawych miejsc.Podejrzewam, że moja pasja została mi przekazana z „mlekiem matki”, ponieważ zarówno moja mama jak i taka byli podróżnikami i jeszcze zanim ja się pojawiłam na świecie więcej razy w ciągu roku byli w podróży niż siedzieli w domu. Zapuścili korzenie dopiero jak ja się pojawiłam na świecie.

Wycieczki dla niewidomych – jak się zaczęły?

Na pierwszą wycieczkę pojechaliśmy wspólnie jak miałam dwa latka, prawda jest taka, że nic z tamtego okresu nie pamiętam, ale rodzice porobili mi tyle zdjęć, że można z tego ułożyć cały film pełnometrażowy.

Od tamtego czasu staraliśmy się wyjeżdżać co roku na wakacje całą rodziną. Nie ukrywa, że czekałam na te wyjazdy z utęsknieniem.

Z roku na rok zwiedzałam coraz więcej i więcej krajów i zawsze czułam niedosyt i niewiedze. Gdy w wieku trzydziestu lat zdecydowałam, że już najwyższy czas trochę zwolnić i pomyśleć o założeniu rodziny, narodził się w mojej głowie plan jak w dalszym ciągu być związaną z podróżami.

Postanowiłam otworzyć biuro podróży. Musiałam tylko wymyślić co zrobić aby większość wczasowiczów czy amatorów podróżowania zdecydowało się na wybór mojego biura podróży i skorzystania z moich ofert.

wycieczki audio dla niedowidzących

Własne biuro

I tu zapaliła się mi lampka, będę organizatorem wycieczki dla niewidomych, pomyślałam o tym, bo przypomniała mi się moja koleżanka z dzieciństwa, która mieszkała parę ulic ode mnie. Zawsze jak wracałam z rodzicami z wakacji ona nas odwiedzała ze swoją mamą, nasi rodzice pili kawę a my zamykałyśmy się w moim pokoju, Zosia ( bo tak miała na imię )mnie wtedy zawsze prosiła abym jej opowiadała co widziałam, jakie ciekawe miejsca zwiedziłam. Siedziałyśmy tak czasami nawet dwie, trzy godziny a ja jej opowiadałam, Widziałam na jej twarzy malującą się tęsknotę. Z każdej możliwej wycieczki przywoziłem jej pamiątkę, aby i ona poczuła, ze tam była.

Obecnie od pięciu lat funkcjonuje moje biuro podróży, nie przynosi mi jakiś wielkich dochodów, ale widząc radość u osób niewidomych o których ktoś w końcu pomyślał jestem w stanie ponieść takie straty.

Więcej na temat wycieczek audio dla niewidomych znajdziecie na https://www.movitech.pl/niewidomi

Wycieczki dla niewidomych i niedowidzących