Zakup nowych butów snowboardowych jest bardzo dużym wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z tym wspaniałym sportem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla osób, które planują kupić nowe buty na snowboard, ale niestety nie maja zielonego pojęcia na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

O czym warto pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że obuwie snowboardowe powinno być nowe. Każdy człowiek ma inną stopę, dlatego też warto postawić na nowe buty snowboardowe, które dopasują się idealnie do kształtu stopy. Używane obuwie niestety bardzo często jest dość mocno odkształcone, przez co ich użytkowanie jest mało komfortowe. Warto wspomnieć także i o tym, że nowe buty na snowboard powinny być pół numeru mniejsze, od tych które nosimy na co dzień. Niestety nawet najlepsze modele od renomowanego producenta z czasem się rozciągają i dość mocno wyrabiają.

Twarde czy miękkie obuwie?

Twarde obuwie to najlepszy wybór dla snowboardzistów z bardzo dużym doświadczeniem. Pamiętać należy jednak o tym, że w tym przypadku niezbędna jest także odpowiednia deska, która posiada specjalne wiązania. Największą wadą twardego obuwia jest to, że przemieszczanie się w nim jest dość wymagającym zadaniem. Do największych zalet należy zaliczyć to, że twarde obuwie zapewnia doskonałe panowanie nad deską. Miękkie obuwie snowboardowe idealnie sprawdzi się z kolei w swobodnej jeździe. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób początkujących. Miękkie obuwie charakteryzuje się doskonałą stabilizacją nie tylko stopy, ale również kostki.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty snowboardowe?