DRUKARKA DO ETYKIETDrukarki do etykiet są bardzo nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają na wydruk estetycznych, a jednocześnie niezwykle wytrzymałych etykiet. Swoje zastosowanie znajdują między innymi w magazynach, biurach oraz wszelkiego rodzaju sklepach.

Drukarka do etykiet w swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim metodę termiczną bądź termo transferową. Tego typu drukarki wykorzystywane są do powstawania niezwykle trwałych, a przy tym bardzo estetycznych etykiet samoprzylepnych. Ich kształt jest dowolny, uzależniony od potrzeb oraz preferencji drukującego, natomiast jeśli chodzi o kolorystykę, to ta uzależniona jest w głównej mierze od typu wykorzystywanego urządzenia. W przypadku drukarek pracujących z wykorzystaniem metody termicznej etykiety zawsze będą czarne, natomiast w przypadku wykorzystywania przez urządzenie metody termo transferowej kolor etykiety uzależniony jest od barwy taśmy w urządzeniu.

Przy wyborze drukarki do etykiet, poza rodzajem należy również wybrać format, w jakim urządzenie ma etykiety drukować, bowiem pod tym względem poszczególne urządzenia mogą się pomiędzy sobą dość znacząco różnić. Znajdujące się na rynku drukarki do etykiet wyposażone są w głowice o średnicy od 54 do 104 mm (co daje dość zróżnicowane efekty drukowania). Przy wyborze tego rodzaju urządzenia należy sprawdzać także jego wydajność. Im więcej etykiet dana drukarka jest w stanie wydrukować tym lepiej. Warto także wybierać te urządzenia, które wyposażone zostały w termiczne głowice, które charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością.

Więcej dowiesz się na: https://www.urzadzenia-biurowe24.pl/drukarki-do-etykiet.html

Drukarki do etykiet