Idealne miejsce na wakacje

Poszukując miejsca do wypoczynku, które charakteryzuje się wyjątkowymi walorami klimatycznymi i krajobrazowymi trzeba wybrać się do Juraty położonej na mierzei helskiej nad naszym pięknym Bałtykiem. Jurata jest wspaniałym miastem okrzykniętym kurortem z pięknym kąpieliskiem, wspaniałą plażą i bazą noclegową dostosowaną do możliwości i potrzeb turystów z Polski i zagranicy. 

zingst-1629451_960_720Nazwa tej miejscowości owiana jest legendą o żmudzkiej bogini Juracie, która zakochała się w biednym rybaku, jej ojciec dowiedziawszy się o tym rozgniewał się i roztrzaskał jej bursztynowy pałac o skały. Obecnie znajdowany na plaży bursztyn ma pochodzić z tej budowli, aura tajemniczości przyciąga przyjezdnych i pozwala im rozmarzyć się o nieszczęśliwej miłości bogini.

Jak spędzać wczasy w Juracie?
Jurata leży pomiędzy Jastarnią i Helem, posiada duże molo, ulubione miejsce spacerowe wczasowiczów. Co roku nocleg Jurata przyciąga turystów, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu jodu i zapachu sosnowych lasów otaczających to niezwykłe miejsce. Pensjonaty oferują swoim gościom spokojny wypoczynek i moc atrakcji, które pozwalają oderwać się od codzienności i szarej rzeczywistości.

sun-1616384_960_720Pokoje komfortowo wyposażone w łóżka z atestowanymi materacami, funkcjonalnymi meblami, łazienką z kabiną prysznicową i aneksem kuchennym, w którym można przygotować śniadanie, napić się kawy, aby następnie wybrać się na piękną nadmorską plażę.
Osoby lubiące powiew luksusu mogą zakwaterować się w apartamentach a mniej wymagający urlopowicze na pewno chętnie wybiorą ośrodki wypoczynkowe lub kwatery prywatne.

Tajemnicza Jurata