Wielu rodziców chciałoby, aby ich pociecha jak najszybciej rozpoczęła naukę chodzenia. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, bowiem każdy chciałby jak najszybciej doświadczyć ogromnej i niepohamowanej satysfakcji wynikającej z obserwacji pierwszych kroków swojego dziecka. Czy jednak korzystanie z chodzików jest słusznym posunięciem z punktu widzenia zdrowia i stopnia rozwoju dziecka?

Dziecko, które jest zbyt wcześnie umieszczone w chodziku, może niepotrzebnie próbować chodzenia, kiedy jeszcze kręgosłup nie jest w pełni rozwinięty. Z drugiej jednak strony, każdy rodzic chciałby z przyjemnością obserwować jak największe postępy swojej pociechy. Dlatego właśnie wielu rodziców ulega pokusie skorzystania z tego urządzenia. Wielu wybitnej klasy światowych pediatrów i ortopedów z największych państwowych akademii i uniwersytetów medycznych długo zastanawiało się nad tym problemem z zachowaniem szczególnej naukowej staranności, charakterystycznej dla wszelkich kwestii związanych z medycyną dziecięcą. Są jednak w życiu sprawy, w których wydanie jednoznacznego werdyktu przychodzi każdemu z pewną trudnością. W związku z powyższym trudno stwierdzić, czy chodzik dla dziecka jest przydatnym i zbawiennym urządzeniem, czy też może szkodliwym i przereklamowanym gadżetem, którego jedynym celem jest zapewnienie zarobku jego chciwemu i żądnemu zysku producentowi.

Tytułem podsumowania muszę napisać, że trudno stwierdzić czy na powyżej postawione pytanie istnieje jakakolwiek odpowiedź. Osobiście nie mam problemów z kręgosłupem, mimo że kiedy byłem maluchem moi rodzice kupuli mi chodzik dla dziecka. Był to jednak oryginalny sprzęt renomowanej firmy wyspecjalizowanej w akcesoriach dla dzieci, skonstruowany przez utalentowanych inżynierów i zakupiony w certyfikowanym, stacjonarnym sklepie oficjalnego dystrybutora tych urządzeń.

Zobacz więcej na: https://www.zielonezabawki.pl/zun_m_Zabawki_Pojazdy-dla-dzieci-chodziki-bujaki-1909.html

W jakim wieku dziecko może zacząć korzystać z chodzika