Dieta sokowa to świetny sposób na oczyszczenie swojego organizmu z różnego rodzaju toksyn. Poza tym jest oczywiście nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Taką dietę najlepiej jest zastosować przez tydzień. Oto podstawowe zasady.

Podstawowa zasada jest taka, że wszystkie posiłki każdego dnia zastępujemy soki z owoców i warzyw. Ważne jest, aby były to soki świeżo robione i oczywiście niesłodzone. Każdy dzień powinno się rozpocząć od spożycia szklanki z wody z cytryną. Następnie na pierwsze i drugie śniadanie idealnie sprawdzą się soki owocowe. Dlaczego właśnie soki owocowe? Ponieważ zawierają one cukier, który dostarczy naszemu organizmowi energię. Co więcej, cukry te nie sprawią, że nabierzemy kilku kilogramów. W sposób naturalny zostaną spalone w przeciągu dnia. Na obiad idealnie sprawdzą się soki z jarzyn. Można do nich dodać różnego rodzaju przyprawy. Wieczorem najlepiej będzie napić się herbaty ziołowej.

To oczywiście tylko przykład. Dieta z soków to dieta, która posiada wiele wariantów. Można ją dopasować do własnych gustów. Wybrać takie owoce i warzywa, które najlepiej nam smakują. Dieta ta oprócz efektu oczyszczenia organizmu ma nam także smakować.

Żyjemy w czasach, w których o zanieczyszczenie naszego organizmu nie jest trudno. Najczęściej jadamy w pośpiechu sięgając po niezbyt zdrowe potrawy. To bezpośrednio wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Z tego właśnie powodu warto od czasu do czasu zastosować detoks polegający właśnie na tygodniowej diecie z owoców.

Trzeba jednak wiedzieć, że taka dieta nie jest dla wszystkim. Nie powinny z niej korzystać osoby z chorobami przewlekłymi, taki jak np. nadciśnienie lub cukrzyca. Dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka wraz, z którym przygotuje się optymalną dietę. Z diety z doków nie powinny także korzystać osoby, które intensywnie uprawiają sport.

Dowiedz się więcej na: https://naturacoldpress.pl/

Dieta sokowa