Wielu właścicieli psów pewnego dnia wpada na pomysł, by zająć się treningiem swojego pupila. Zazwyczaj zaczyna się to od wydawania prostych komend. Z czasem efekty zaczynają pobudzać apetyt na kolejne sukcesy. W osiągnieciu wyznaczonych celów pomogą akcesoria do treningu psa.

Lina treningowa
W nauce tropienia i posłuszeństwa przydatna będzie lina treningowa. Zazwyczaj jest to mocna, dobrej jakości, specjalistyczna taśma. Z jednej strony ma ona rączkę dla właściciela. Z drugiej zakończona jest karabińczykiem, za pomocą którego taśmę przypina się do psa.
Świetnie sprawdzi się w miejscu, w którym z jednej strony można pozwolić psiakowi na większą swobodę, a z drugiej nie można spuścić go z smyczy. Liny treningowe mają różną długość, najczęściej 5 i 10 metrów. To pozwoli czworonogowi na poznawanie terenu. Jednocześnie będzie dla niego dobrym treningiem chodzenia na luźnej smyczy.

Nauka na spacerze
Akcesoria treningowe dla psa warto zabierać ze sobą na każdy dłuższy spacer. Zwłaszcza, jeśli można wykorzystać je do zabawy z pupilem. Dobrym przykładem jest tu m.in. pływający szarpak wykonany z oryginalnej, nietoksycznej cordury. Specjalne wzmocnienia gwarantują bezpieczną zabawą z czworonogiem. Dzięki temu, że szarpak utrzymuje się na wodzie, można wykorzystać go do aportowania i zabawy w wodzie.

Niezbędna smycz
Pies musi też mieć umiejętność chodzenia na krótkiej smyczy. Do nauki takiego posłuszeństwa dużego psa przyda się krótka smycz wykonana ze specjalnej taśmy, dodatkowo wzmocniona przeszyciami, wygodna do trzymania przez opiekuna i zakończona mocnym karabińczykiem.

Dobrać i zakupić akcesoria treningowe dla psa możesz w sklepie JoQu: https://www.joqu.com.pl/pl/oferta/akcesoria-treningowe-dla-psow

Jakie warto mieć akcesoria do treningu psa?